Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Pienądze szczęścia nie dają....


Pienądze szczęścia nie dają....Dawno nie pisałam, to fakt, ale to wszystko wina mojego wyjazdu. Przez dwa tygodnie byłam u kuzynki. Nie powiem, bo było całkiem fajnie, ale nie o tym chciałam...


Pieniądze i szczęście....? Ile je łączy a ile dzieli?

Ludzie już od dawna dążą do bogactwa, pieniędzy i sławy. Czasami posuwają zbyt dlaleko w realizacji swoich planów. Myślą, że sejf pełen banknotów da im szczęście. Nic bardziej mylnego.

Materialne dobra, zawsze mają swoje zalety. Dzięki nim nasze życie jest wygodniejsze i znacznie ciekawsze, jednak to nie jest naprawdę ważne. Prawdziwe szczęście kryje sie wśród tych, których kochamy. To oni nadają sens naszemu życiu i pokazują co w rzeczywistości jest naprawdę ważne. Nadają kolory szarej codzienności, ale czasmi tą plejadę barw przyćmiewa widmo pieniędzy.

Nie ma nic dziwnego,kiedy samotna matka rozpaczliwie szuka pracy, aby móc wykarmić swoje dzieci. Potrzebne są jej pieniądze, ale nie dlatego że pragnie ich za wszelką cenę, ale dlatego że kocha swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej, a do tego niestety potrzebne są jakieś fundusze. Te dążenie do zdobycia środków do życia, tylko zbliża ze sobą rodzinę. Cieszą ich zwykłe rzeczy i nie pogrążają się w miłości do pieniędzy. Szanują każdy zarobiony grosz i cieszą się sobą. Są szczęśliwi mimo swoich problemów. Kiedy jednak pojawia sie fortuna, ta hierarhia zostaje zachwiana. Pieniądze mieszają w głowach. Kiedy ma to, czego tylko zapragnie, nie zauważa sie zwykłych problemów. Nie ważny jest już wtedy zepsuty kran, czy chory pies, przecież ktoś inny może sie tym zając.Pieniądze tracą swoją wartość, stają się narzędziem władzy i prestiżu. Zaczyna sie takze patrzenie na rodzinę przez pryzmat pieniędzy. Coś tak niepozornego może zamydlić oczy każdemu. I wtedy zaczyna sie wyścig. Kto zdobędzie więcej, kto będzie lepszy, kto pierwszy zabije babcię i otrzyma po niej spadek? Chora walka bez zwycięzców. W tym wielkim boju ginie najważniejsze: radość z życia. Cierpi na tym rodzina, która jest już odsunięta na dalszy plan. Na pierwszy wysuwają się zwykłe przedmioty. Umiera zwykła, ludzka natura i zwykłe, ludzkie odruchy.

Czerpiemy wiele korzyści z posiadania pieniędzy, jednak one bardzo nas ograniczają. To przez nie nie możemy czasami zrealizować swoich marzeń. Jedno jest pewne, gdybyśmy mieli wszystko, nie byłoby po co żyć. Tak mozemy ciągle stawiać czoło wyzwaniom i wychodzić cało z opresji. Nasze życie nie jest nudnym monologiem, lecz przygodą pełną smutków i radości, zwycięstw i porażek, szczęścia i pecha.

Z pieniędzmi, czy bez nie pozwólmy by życie stało sie nudne i żeby bliscy zeszli na dalszy plan. Wszystko jest dla ludzi, ale także ludzie są wszystkim.AdiosNimi 01:05:11 3/08/2007 [Powrót] Nie bądź biernyPieniądze szczęścia nie dają. Zgadzam się z tym i to w pełni!! To tylko pewien środek, a środek to nie szczęście... oczywiście środek w sensie środek potrzebny do czegoś tam, a nie, że środek koła, czy dziury ozonowej, lub czarnej także ;] no i nie przede wszystkim środek owadobójczy czy czyszczący, np głupie komentarze nie mające sensu (patrz. ten co właśnie czytasz :D)
Masz wieeeeeeeelkom :D racjem iż ludzie , którzy się bogacą tracą głowę. NIektórzy z nich zamiast wynieść sie na wyżyny spadają znich... spaaaaaaaadnijmy w dół... spadnijmy (muza) (piszczy nie spiewa) :D
No i najwięszką rację masz, że to rodzina napedza nasze życie, nie pieniadze...
A stwierdzeniem, że "Wszystko jest dla ludzi, ale także ludzie są wszystkim." po prostu powaliłaś mnie... na pewno skłoniłabym sie przed Tobą, za wymyslenie tego wspaniałego i jakże prawdziwego tekstu, no ale nie wiem czy bym to przeżyła...
Pozdroffionka
3maj się:*
PS nie mam zielonego pojęcia jakie głupstwa tu powypisałam, więc jakby co to wybacz mi moją głupotęi idiotyzm. PA:*
Martta 18:08:22 4/08/2007
| brak www IP: 83.20.127.112

.:Sala kinowa:.
polecam: blog4u


.:Moje życie, moje błedy, moje przemyślenia, moje sukcesy, moje smutki,moje radości... moje nudne życie.:.
Dodaj do ulubionych

.:Weszło do krainy snów 24287, ale jedynie 5 zapamiętało swój sen:.

.:Księga widzów:.
Kup bilet

.:nimi:.
JA..... To słowo, którego nie lubię, jednak coś o sobie napiszę. Jestem człowiekiem, który nie boi się wyzwań. Zawsze walczę o swoje, mimo to staram się nie ranić ludzi.Mam skłonnosci do filozofowania, ale nie jestem nastolatką z duszą babci. Uwielbiam się wygłupiać.Potrafię rozśmieszyć ludzi do łez,jednak moją wadą jest to,że nie znam umiaru.Czasami bardzo denerwuję ludzi i doprowadzam ich do szału. Potrafię być bezczelna i arogancka, jednak w głębi duszy jestem nieśmiałą i spokojną dziewczyną, która nie lubi się wychylać.
W ludziach ponad wszystko cenię szczerość. Nie musicie mnie lubić, wystarczy że powiecie co naprawdę o mnie sądzicie. To mi wystarczy, jednak zawsze jest jakieś ale. Czasami niesłuszna krytyka bardzo mnie rani, więc jeśli macie być złośliwi dla zabawy, to zwyczajnie kliknijcie w czerwony krzyżyk na górze. Nie zmuszam Was do czytania.
Trudno jest zrozumieć mnie i mój tok rozumowania. Nie przejmujcie się, ja sama jeszcze siebie nie rozgryzłam.
Moje kontakty :P
gg: 7447432
e-mail: lolacool@vp.pl

.:Moje pozostałe sny:.
2008
Marzec
2007
Grudzień
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec


.:Inni śniący ze mną:.


Inne
AnikA
Moje
Moje opowiadanie
Opowiadania
Martta
Nati
Ważka
Pacynka

.:Szablon wykonała *Szu Szu* :.
.:Obrazki pochodzi z DeviantArt :.